Aktualności - Piłka nożna

Rekord B-B – Pniówek Pawłowice Śl. 1:1 (1:1)

Po raz pierwszy w historii ligowy mecz Rekordu z Pniówkiem zakończył się wynikiem remisowym.

Chęci, ambicji i woli zwycięstwa nie sposób po tym meczu bielszczanom odmówić. Ale dokładnie to samo można napisać o postawie podopiecznych Jarosława Skrobacza. Obu stronom zabrakło do wygranej po prostu argumentów czysto piłkarskich. Gospodarze nie wykorzystali dobrego otwarcia spotkania, kiedy potrafili tworzyć ciekawsze akcje pod bramką rywali. Na różne sposoby gracze Wojciecha Gumoli starali się przedostać w okolice pola karnego rywali. Aż wreszcie po ładnej wrzutce Łukasza Szędzielarza jeszcze bardziej efektownie przymierzył do bramki Marek Sobik. I w zasadzie to było wszystko ze strony „rekordzistów”, jeśli chodzi o zagrożenie przyjezdnym w tej części spotkania. Pawłowiczanie dość szybko odpowiedzieli trafieniem Kamila Kosteckiego. Zanim jednak padło wyrównanie o gola mógł się pokusić Rafał Adamek. Obrońca Pniówka huknął z dystansu i szczęściem dla „biało-zielonych” piłka tylko odbiła się od poprzeczki. Niedługo później do centrowanej futbolówki minimalnie spóźnili się Dariusz Rucki z Mateuszem Gaudynem, którego uprzedził w polu karnym Marcin Mazurek. Do chyba przypadkiem trąconej piłki dopadł kapitan Pniówka i mocnym uderzeniem zmusił Pawła Górę do kapitulacji.  Obraz kolejnych minut przed przerwą wskazywał, że obie strony są de facto usatysfakcjonowane wynikiem.

Na wstępie drugiej połowy groźną akcję skrzydłem przeprowadził R. Adamek, jednak świetną interwencję wślizgiem zaliczył grający pierwszy raz tej wiosny od początku spotkania – Michał Bojdys. Na dość długi czas była to jedyna warta odnotowania sytuacja piłkarzy z Pawłowic Śląskich. Ich aktywność wzrosła dopiero z wejściem na boisko Kamila Benauera i Marcina Szczyrby. W tym czasie częściej przy piłce utrzymywali się gospodarze, z czego jednak nie wynikało zagrożenie bramki Michała Podolaka. Zabrakło pomysłowości i zmiennego tempa ataku na przyzwoicie grającą defensywę Pniówka. Nawet trudno zgłaszać pretensje do zawodników odpowiedzialnych za ofensywę Rekordu za brak skuteczności. Okazji do zdobycia gola „numer dwa” po prostu nie było. Mecz zakończył się więc remisem, nota bene pierwszym na boisku w Cygańskim Lesie w bieżących rozgrywkach.

W trzech „domowych” spotkaniach z rzędu liczono w bielskim obozie na większy zysk punktowy. Akurat złożyło się tak dziwnie, że „rekordziści” jedyne zwycięstwo w tym czasie odnieśli nad najgroźniejszym konkurentem – częstochowską Skrą. To jedynie dowodzi, że bielszczanie możliwości mają duże. Kłopot tylko w tym, jak je wyzwolić. Na opracowanie recepty i jej zastosowanie mają nasi zawodnicy cały tydzień, do najbliższego meczu w Łaziskach Górnych.

Tu nasza relacja ze spotkania z Pniówkiem on-line.

Pniówek Pawłowice Śląskie

1

1

Bramki
'21 Sobik '29 Kostecki
 Składy
Góra - Gaudyn (85. Kubica), Bojdys, Rucki, Żołna, Sikora (72. Maślorz), Szymański, Szędzielarz (68. Ł. Rupa), Sobik, Woźniak, Olszowski (76. D. Rupa) Podolak - Adamek, Lalko, Kukla, Oszek, Ciuberek, Mazurek (79. Benauer), Glenc (67. Przybyła), Kostecki (90. Nowak), Kucharski, Sobczak (82. Szczyrba)
 żółte kartki
'44 Sobik '22 Oszek, '59 Sobczak. '61 Ciuberek

90+5. Koniec meczu. Remis nie jest wielkim osiągnięciem dla bielszczan, ale podział punktów raczej nikogo nie krzywdzi.

90+4. Z bliska D. Rupa główkuje obok bramki, szkoda dobrej szansy.

90+3. Nieudanie w kontrze Szczyrba.

90+2. Mocny, płaski strzał Kosteckiego obok bramki.

90. Sędzia dolicza pięć minut.

89. Fauluje Szczyrba Sobika i rzut wolny z ok. 30-stu metrów; wysoko nad bramka uderza Sobik.

87. Woźniak naciska na Adamka i aut na wysokości pola karnego.

86. Benauer wywalczył rzut rożny po biegowym pojedynku z Żołną.

84. Kolejny korner Rekordu bez efektu.

83. Równie mocno zaznaczył się w polu karnym Pniówka D. Rupa.

82. Zaraz po wejście energiczny atak Szczyrby.

80-81. Od dłuższego czasu gra toczy się na połowie gości.

77-79. Dokonane zmiany wskazują, że obaj trenerzy grają o pełną pulę.

74. Doskonały przerzut Bojdysa do Maślorza i rzut rożny, niecelnie strzela z pierwszej piłki Maślorz

73. Gorąco w "szesnastce" gospodarzy, niebezpieczeństwo oddala Góra.

71. Niecelnie ze sporej odleglości uderza Ł. Rupa.

70. Po centrze Przybyły udanie interweniuje w polu karnym Szymański.

69. Niezłe wyjście z piłką z głębi pola Ł. Rupy, ale piłki nie opanował Woźniak.

68. Zmiana także u "rekordzistów".

67. Pierwsza zmiana w ekipie gości.

65. Spotkanie zaostrza się.

62-63. Ciekawszy moment gry bielszczan.

62. Znów mocno popracował w pressingu Sikora.

61. Faul (kartka) Ciuberka na Sikorze, zmarnowany rzut wolny przez "rekordzistów" przy bocznej linii pola karnego.

59. Żółta kartka dla Sobczaka za faul na Gaudynie.

57. O rzut wolny skutecznie powalczył Olszowski, ale do bramki daleko.

55. Zablokowany strzał Kosteckiego.

54. Groźna akcja skrzydłem Mazurka.

52. Aktywny Żołna wywalczył rzut rożny, złe dogranie Szędzielarza.

50. Szkoda dobrej okazji dla "rekordzistów', Żołna zbyt mocno podaje w pole karne Sobikowi.

48. Kolejny faul (na Szymańskim) uchodzi Sobczakowi na sucho.

48. Pod naciskiem Sikory futbolówkę na uwolnienie wybija Oszek.

47. Ostre dogranie w pole karne Adamka, wślizgiem ratuje sytuację Bojdys - rzut rożny.

46. Trenerzy nie decydują się na zmiany w swoich drużynach, wznawiają bielszczanie.

Przerwa. Niestety gra bielszczan mogła się podobać przez jedyne 20-25 minut, dotychczasowy rezultat nie krzywdzi żadnej ze stron.

45. Kompletnie nieudany strzał z wolnego Mazurka.

44. Faul Sobika na Kosteckim (kartka) i Ruckiego na Glencu i rzut wolny Pniówka z 25-ciu metrów.

43-44. Osobliwie, po dwóch golach widowisko straciło nieco na jakości.

41-42. Ciekawszy fragment gry w wykonaniu przyjezdnych.

40. Z anemicznym uderzeniem Kosteckiego z dalszej odległości bez kłopotu radzi sobie Góra.

39. Sobczak sfaulował Bojdysa przed polem karnym "rekordzistów", czego arbiter nie dostrzegł.

36-38. Niewiele ciekawego dzieje się na placu gry, sporo obustronnej niedokładności.

32-33. Po golu na 1:1 goście wyraźnie złapali wiatr w żagle, dobry wślizg w obronie Sobika ratuje bielszczan przed groźnym uderzeniem Mazurka.

31. Znów pogubiła się bielska obrona, tym razem bez konsekwencji.

29. Dogranie z boku w pole karne gospodarzy, z których kilku spóźniło się reakcją; do wyśmienitej sytuacji dochodzi Kostecki i mocnym strzałem z ok. 12-stu metrów doprowadza do wyrównania.

27. Po kontrze lewą stroną Adamek huknął w poprzeczkę bramki Rekordu! To było wyraźne ostrzeżenie dla bielszczan - tu łatwo nie będzie.

26. Ścigają się na skrzydle Gaudyn z Mazurkiem - aut dla przyjezdnych.

23-24. Bielszczanie nie zmieniają sposoby gry, wciąż starają się rozgrywać piłkę na połowie rywali.

22. Faul z kartką Oszka na Sikorze przy linii bocznej pola karnego; i tym razem stały fragment nie przynosi skutku.

21. Świetne dogranie z boku Szędzielarza i Sobik z pierwszej piłki, z niewielkiej odległości trafia do bramki - gol!!!

20. Gościom daje się we znaki Sikora.

18-19. Na razie żadna ze stron nie dominuje na boisku.

15-16. U "rekordzistów" widać chęć rehabilitacji za środową porażkę z Szombierkami, a że goście nie okopują się pod własnym polem karnym - mamy niezłe widowisko.

14. Żołna wygrywa pojedynek biegowy z Sobczakiem pod własnym polem karnym.

13. Niezła kombinacja Szymańskiego z Olszowskim i mamy korner, niestety bez zagrożenia.

12. Z kontrą wychodzą Olszowski z Sobikiem, ale dogranie z boku Woźniaka zupełnie popsute.

11. Zbyt słabe i niecelne uderzenie głową Ruckiego.

9-10. Powietrzne pojedynki są domeną roślejszych graczy Pniówka.

8. Po indywidualnej akcji nad poprzeczką z 18-stu metrów strzela Kucharski.

7. Rzut rożny dla Rekordu; dogranie Szędzielarza i Olszowski nieznacznie chybił przy woleju z 20-stu metrów.

6. Zblokowany strzał z dystansu Szędzielarza, a przy próbie poprawki Sobik przegrywa siłowy pojedynek z obrońcą.

4. Nikt z "rekordzistów" nie podążył na kontrą Olszowskiego z Woźniakiem.

3. Po szarży Sobczaka na korner wybija piłkę Sobik.

3. Przy rzucie wolnym Mazurka czujne zachowanie Ruckiego.

1-2. Od startu agresywny początek bielszczan, niecelnie z kąta strzela Sobik.

1. Rozpoczynają pawłowiczanie.

W meczu 27. kolejki bielszczanie podejmują 13-stą w tabeli ligowej drużynę Pniówka Pawłowice Śląskie. Gospodarze w strojach zielonych, goście na pomarańczowo-czarno; sędziuje - Kretek z Bytomia.