111 Obozowe lato „rekordzistów”

Obozowe lato „rekordzistów”

Do wakacji zostało jeszcze kilkanaście dni, ale…

w Rekordzie już jakiś czas temu pomyślano o letnim okresie przygotowawczym do sezonu 2015/2016. Poszczególne drużyny z oczywistych względów wrócą do treningowych zajęć w różnych terminach, co uwarunkowane jest zakończeniem bieżących rozgrywek oraz terminem inauguracji nowego sezonu. Rzecz jasna zdecydowana większość przygotowań odbędzie się w oparciu o obiekt macierzystego Centrum Sportowo-Szkoleniowego przy Startowej 13. Niemniej spora rzesza „rekordzistów” zaliczy kilkudniowe zgrupowania w różnych częściach kraju. Ta najliczniejsza wybierze się do województwa kujawsko-pomorskiego, a konkretnie do Sępólna Krajeńskiego. W miejscowym Centrum Sportu i Rekreacji, na przełomie lipca i sierpnia br., w czterech tygodniowych cyklach (szczegóły - TUTAJ), nieopodal Borów Tucholskich przebywać będą kolejno klubowe grupy juniorów, juniorów młodszych, trampkarzy i młodzików. – To optymalne miejsce, w którym baza sportowa łączy się z rekreacyjną – walory ośrodka rekomenduje Jarosław Krzystolik, dyrektor ds. sportowych SMS BTS „Rekord”. – Do dyspozycji trenerów oraz zawodników będą dwa boiska piłkarskie, a także hala sportowa z zapleczem do odnowy biologicznej. Dodam, że w pobliżu, 300-400 metrów od miejsca zakwaterowania, jest jezioro, gdzie śmiało można uprawiać różnorakie sporty wodne – zaznacza J. Krzystolik. Wszelkie dane dotyczące kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Sępólnie Krajeńskim znajdziecie TUTAJ.

W połowie sierpnia na tygodniowy obóz do Chybia udadzą się 10-cio oraz 9-latkowie Rekordu – podopieczni trenerów – Macieja Tokarczyka i Krzysztofa Biłki. Nieco wcześniej, bo 2-ego sierpnia swoje zgrupowanie odbędą drugoligowe futbolistki. Grupa ok. 25-ciu zawodniczek z trenerem Tomaszem Skowrońskim spędzi siedem dni w Kępnie, w woj. wielkopolskim.

Dłuższych i dalszych eskapad nie planują seniorskie ekipy „biało-zielonych”, obie "podziwiać" będą uroki Żywiecczyzny. Słowo – podziwiać bierzemy w cudzysłów z oczywistych powodów. Tak bowiem trzecioligowi futboliści, jak i kadra zespołu Futsal Ekstraklasy, w ciągu kilku dni zaliczą bardzo treściwe zajęcia treningowe. Podopieczni Wojciecha Gumoli od 15-ego lipca przebywać będą na czterodniowym zgrupowaniu w Milówce. Tyle samo treningowych dni dla swojego zespołu zaplanował trener Andrzej Szłapa, który zabierze swoją ekipę 6-ego sierpnia do Węgierskiej Górki.

TP/foto: csir-sepolno.pl

 

SPONSOR TECHNICZNY:    PARTNERZY:     PATRONI MEDIALNI:        

beez20