Aktualności - Futsal

Nowy rywal rekordzistów

W nowym sezonie powitamy absolutnego nowicjusza w rozgrywkach ekstraklasy.

Rok temu awans świętowała ekipa Red Dragons Pniewy, która w dodatku zdołała zaatakować ligową czołówkę w swoim debiutanckim sezonie. W tym nadchodzącym jednym z dwóch beniaminków będzie Nbit Gliwice. Z racji tego, że w ekstraklasie gra już GAF Jasna, kibice z tego miasta mogą stwierdzić, że wróciły "stare dobre czasy" - czyli takie, w których Gliwice miały dwóch swoich przedstawicieli w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Chociaż Nbit to absolutny debiutant, to nie znaczy, że w swych szeregach nie posiada graczy z ekstraklasową przeszłością. Na pewno kibicom futsalu, takie nazwiska jak choćby Łukasz Groszak, Tomasz Starowicz, Łukasz Jagiełło, czy też mający na swym koncie tytuł mistrzowski w Wisłą Krakbet Kraków (sezon 2012/2013) Zbigniew Mirga, nie są w żadnym wypadku obce.

Powyższe nie oznacza, że beniaminek oparty będzie tylko i wyłącznie na doświadczonych zawodnikach. W bramce "zagrożeniem" dla Ł. Groszaka jest wychowanek gliwiczan Łukasz Bogdziewicz, powoływany w minionym sezonie do młodzieżowej reprezentacji Polski. Jak podaje strona internetowa gliwickiego klubu, kadrę już uzupełnił Taras Tarasowicz, młody ukraiński gracz pochodzący z Iwano-Frankowska. Ponieważ do startu rozgrywek pozostało jeszcze sporo czasu, należy się spodziewać dalszych roszad w szeregach nowicjusza, który na pewno nie zakłada, że jedynym celem będzie walka o ligowy byt.

Gliwiczanie w walce o awans mieli w zasadzie jednego przeciwnika - Cuprum Polkowice i walkę tę rozstrzygnęli w najlepszy możliwy sposób - dwukrotnie pokonując najgroźniejszego rywala.

Pozostali uczestnicy pierwszoligowych zmagań byli dla wymienionej dwójki jedynie tłem. Polkowiczanie w nagrodę za zajęcie drugiej lokaty zagrali w barażach o ekstraklasę, w pierwszym etapie pokonując rywala z "północnej" grupy I ligi, a następnie przegrywając decydujące mecze z ekstraklasową Gwiazdą Ruda Śląska.

Trudno dziś wyrokować jak Nbit Gliwice zaprezentuje się w ligowych zmaganiach, ale o potencjale tego zespołu rekordziści przekonają się prawdopodobnie wcześniej, planowany jest bowiem sparing z tą drużyną w okresie przygotowawczym.

MH / Foto: Nbit Gliwice

Komentarze:

następny mecz

Futsal Ekstraklasa - 25. kolejka
29.05.2015 r. (piątek) godz. 19:30

5:0 (1:0)

Rekord Bielsko-Biała Red Dragons Pniewy

poprzedni mecz

Futsal Ekstraklasa - 24. kolejka
25.05.2015 r.

3:2 (2:1)

Gatta Zduńska Wola Rekord Bielsko-Biała

Tabela

# Zespół M P
1 Wisła Krakbet Kraków 25 60
2 Gatta Active Zduńska Wola 25 56
3 Rekord Bielsko-Biała 25 41
4 Red Dragons Pniewy 25 32
5 Euromaster Głogów 22 30
6 GAF Jasna Gliwice 22 29
7 Clearex Chorzów 22 28
8 AZS UŚ Katowice 22 26
9 Red - Devils Chojnice 22 25
10 Gwiazda Ruda Śląska 22 25
11 Pogoń '04 Szczecin 22 23
12 AZS UG Gdańsk 22 18

SPONSOR TECHNICZNY:    PARTNERZY:     PATRONI MEDIALNI:        

atomic