Aktualności - Futsal

Rekord B-B - Red Dragons Pniewy 5:0 (1:0)

Koniec wieńczy dzieło,  bielszczanie dobrym występem i pewną wygraną zakończyli sezon 2014/2015.

Rekord Bielsko-Biała - Red Dragons Pniewy 5:0  (1:0) 

Rekord: Brzenk (Kałuża) - Popławski, Janovsky, Polasek, Franz, Szymura, Mentel, Marek, Biel, Douglas, Łysoń, Dudzik.

1:0 Popławski (9. min.)

2:0 Marek (27. min.)

3:0 Janovsky (37. min. )

4:0 Franz (38. min.)

5:0 Popławski (40. min.)

 

Chociaż piątkowe spotkanie nie miało już żadnej konkretnej stawki, to trudno poczynaniom obu zespołów cokolwiek zarzucić. Zarówno goście z Pniew, jak i rekordziści od początku postawili na ofensywę, co na pewno mogło podobać się kibicom. Jednak mi sporej ilości sytuacji, z których większość stworzyli bielszczanie, wynik dość długo pozostawał "zamknięty". Ten stan rzeczy uległ zmianie w 9 minucie kiedy to ładne krzyżowe podanie Jana Janovskiego skutecznie wykończył Artur Popławski. Do przerwy nie zobaczyliśmy więcej goli, choć przynajmniej kilka znakomitych sytuacji powinno się nimi zakończyć. Stuprocentowe okazje zmarnowali jednak Janovsky i dwukrotnie Rafał Franz, a pod bramką Krystiana Brzenka grający trener Red Dragons - Łukasz Frajtag.

 Po zmianie stron nadal przewaga grających wysokim pressingiem biało-zielonych, oraz coraz mniej liczne próby kontrataku przyjezdnych. W 27 minucie do strzału Popławskiego nogę dołożył Michał Marek i Maciej Foltyn nawet nie próbował interweniować. Dwubramkowe prowadzenie Rekord utrzymywał raczej bez większych problemów, a widząc lekką bezradność swojej drużyny, trener pniewian zastosował wariant z lotnym bramkarzem. O tym, że ten sposób gry to spora loteria Czerwone Smoki przekonały się dość szybko - Janovsky posłał piłkę przez całe boisko do pustej bramki, podwyższając prowadzenie naszej drużyny. Dwa ostatnie trafienie autorstwa Popławskiego i Franza, to efekt skutecznie wyprowadzonych kontrataków i tym sposobem ładnym akcentem bielszczanie zakończyli sezon ligowy.

 Bezpośrednio po meczu odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień indywidualnych zarówno dla naszej drużyny jak i naszych gości. Z rąk Janusza Szymury, prezesa Rekordu i jednocześnie Futsal Ekstraklasy kapitan Red Dragons Szymon Piasek odebrał paterę za zdobycie IV miejsca. Natomiast nagrody za zwycięstwo w V Plebiscycie Futsal Ekstraklasy trafiły do Łukasza Frajtaga (najlepszy trener) i Macieja Foltyna (najlepszy bramkarz). Swoje wyróżnienie w kategorii najlepszy sędzia odebrał również Sebastian Stawicki.

 Następnie przyszedł czas na rekordzistów - medale i puchary wręczali zarówno przedstawiciele Fustal Ekstraklasy - sekretarz Rady Nadzorczej Ryszard Ciesielski i Szymon Czeczko - przewodniczący Komisji Ligi, jak i przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Ryszard Radwan oraz członkowie Rady Miasta - Piotr Ryszka i Karol Markowski. Do rąk brązowych medalistów trafił również puchar ufundowany przez Beskidzki Okręgowy Związek Piłki Nożnej, wręczył go biało-zielonym jego prezes - Czesław Biskup.

 To już koniec futsalowych emocji w tym sezonie, zawodnicy udadzą się na zasłużony odpoczynek, by końcem lipca ponownie wrócić do zajęć treningowych.

 

 

Komentarze:

następny mecz

Futsal Ekstraklasa - 25. kolejka
29.05.2015 r. (piątek) godz. 19:30

5:0 (1:0)

Rekord Bielsko-Biała Red Dragons Pniewy

poprzedni mecz

Futsal Ekstraklasa - 24. kolejka
25.05.2015 r.

3:2 (2:1)

Gatta Zduńska Wola Rekord Bielsko-Biała

Tabela

# Zespół M P
1 Wisła Krakbet Kraków 25 60
2 Gatta Active Zduńska Wola 25 56
3 Rekord Bielsko-Biała 25 41
4 Red Dragons Pniewy 25 32
5 Euromaster Głogów 22 30
6 GAF Jasna Gliwice 22 29
7 Clearex Chorzów 22 28
8 AZS UŚ Katowice 22 26
9 Red - Devils Chojnice 22 25
10 Gwiazda Ruda Śląska 22 25
11 Pogoń '04 Szczecin 22 23
12 AZS UG Gdańsk 22 18

SPONSOR TECHNICZNY:    PARTNERZY:     PATRONI MEDIALNI:        

atomic