Aktualności - Piłka nożna

Polonia Łaziska Górne - Rekord B-B 0:1 (0:1)

Na te trzy punkty bielszczanie musieli solidnie zapracować.

Ten mecz, a zwłaszcza jego wynik końcowy, dowiódł jak istotne znaczenie w sporcie ma tak irracjonalny element, jakim jest fart. Bynajmniej jednak nie szczęściu zawdzięczają bielszczanie gola na wagę trzech punktów. Bramka z 19. minuty została porządnie wypracowana przez tercet: Kamil ŻołnaBartosz WoźniakMieczysław Sikora. Ten jeden raz obrońcy Polonii nie zdążyli z interwencją, co wystarczyło filigranowemu skrzydłowemu Rekordu do zdobycia gola.

Już wcześniej M. Sikora był bliski bramkowego trafienia, kilka niezłych okazji mieli także później jego koledzy. Najlepsza z nich zrodziła się nieco z przypadku. W 30. minucie pod naciskiem Szymona Szymańskiego omal nie pokonał własnego bramkarza Marek Mazur, piłka odbiła się od słupka. Także podopieczni Jana Żurka mogli mówić o pechu, szczególnie w momentach, gdy egzekwowali rzuty rożne. Parokrotnie centymetrów zabrakło do pełni szczęścia M. Mazurowi i Mateuszowi Majsnerowi. W 42. minucie bezpośrednio z rzut rożnego słupek bramki gości ostemplował Paweł Mazurek. Abstrahując od przytoczonych sytuacji kibice oglądali całkiem przyzwoite spotkanie, w którym nie brakował podbramkowych spięć.

Niestety o przebiegu meczu w jego drugiej połowie nie można napisać zbyt wiele dobrego. Lapidarnie rzecz ujmując, do przerwy zawodnicy obu drużyn w piłkę grali, po pauzie już tylko w nią kopali. Trzy kwadranse zdominował chaos. Nie zmienia to faktu, że bielszczanie spokojnie mogli pokusić się o „zabezpieczenie” wyniku. Po szarży Marka Sobika zainicjowanej przez Mateusza Kubicę arbiter wskazał na „wapno”, a faulującego Krzysztofa Gersoka, który przewrócił nacierającego „rekordzistę”, odesłał do szatni z czerwoną kartką. Niestety z 11-stu metrów fatalnie spudłował Dariusz Rucki, a szczęście uśmiechnęło tym razem do miejscowych. Odwróciło się jednak w doliczonym czasie. Przy rzucie wolnym Daniela Paszka piłka o centymetry minęła spojenie bramki Pawła Góry.

Po ostatnim gwizdku sędziego spadł kamień z serca „biało-zielonych”. Po chwilowym impasie znów zgarnęli trzy punkty. Nie wszyscy zaliczą te zawody do tych z gatunku wybitnych, ale też wygrana z pewnością wzmocni morale „rekordzistów” w obliczu trudnego, majowego terminarza gier. A poza tym – zwycięzców …..Zgoła inne nastroje panują w Łaziskach Górnych, dla Polonii był to już czternasty mecz z rzędu bez wygranej.

Tak relacjonowaliśmy przebieg spotkania.

Składy
Gieracz - Gersok, Mazur, Rybak (46. Paszek), Mazurek, Rączka, Widuch (46. Suchecki), Łęszczak, Wawrzyniak, Czupryna (81. Łoboda), Majsner Góra - Gaudyn, Bojdys (81. Profic), Rucki, Żołna, Sikora (65. Maślorz), Szędzielarz, Ł. Rupa (60. Olszowski), Sobik, Szymański (72. Kubica), Woźniak
 czerwone kartki
'79 Gersok

Koniec meczu. Styl gry pewnie nie zachwycił, ale bielszczanie dzięki przytomnej i rozumnej grze wywożą z Łazisk Górnych cenne trzy punkty.

90+3. Paszek uderza obok spojenia słupka z poprzeczką.

90+2. Niezła kombinacja w kontrze Maślorza z Woźniakiem, zabrakło wykończenia. Faul na Sucheckim 25. metrów od bramki Góry.

90+1. "Poloniści" rzucają wszystkie siły do ataku; udanie w defensywie Profic z Olszowskim.

90. Sędzia dolicza trzy minuty.

88. Z rutyną i spokojem we własnym polu karnym Żołna zażegnuje niebezpieczeństwo.

87. Po błędzie Mazura bramkarz Polonii minimalnie wyprzedził w wyścigu o piłkę Woźniaka.

85-86. Trudno ukryć, że w drugiej części widowisko straciło na jakości.

84. Nonszalancko w defensywie Kubica, a Gaudyn zbyt nerwowo i rzut wolny gospodarzy z boku pola karnego. skutecznie interweniują Gaudyn z Proficem.

83. Płaskie uderzenie z dystansu Maślorza, piłkę łapie golkiper Polonii.

81. Roszady w obu składach.

80. Rucki - przestrzelił (!); fatalnie pudłuje lekkim strzałem obok słupka kapitan Rekordu.

79. W kontrze od połowy boiska Sobika, który jest faulowany w polu karnym - "11-stka", a dla Gersoka czerwona kartka.

77. Błąd Bojdysa "naprawia" faulem Kubica.

76. Faul Bojdysa na Wawrzyniaku i rzut wolny Polonii na ok. 30 metrów od bielskiej bramki - niecelne wykonanie Mazurka.

75. Długa piłka Kubicy w kierunku Sobika, szybszy na przedpolu bramkarz miejscowych.

74. Groźnie z ok. 12-stu metrów strzela nad poprzeczką Wawrzyniak.

72. Mazur ma coraz więcej problemów z upilnowaniem Woźniaka.

70. Suchecki stratował w środku pola Szędzielarza.

69. Zbyt mocne prostopadłe podanie Gaudyna w kierunku Maślorza.

68. Z dalszej odległości obok bramki uderza Paszek.

66. Po kornerze Maślorza piłke głową przenosi nad bramką Bojdys.

63-64. Płaski strzał Czupryny, broni Góra; po drugie stronie Sikora znów "postraszył obrońcę Polonii i rzut rożny dla Rekordu.

61. Znakomicie powalczył o piłkę na połowie rywala Woźniak. Sikora nie opanował futbolówki po crossie Olszowskiego.

60. Olszowski w miejsce Ł. Rupy, który odczuł starcie z pierwszej części meczu.

57-58. Gra twarda, zacięta, ale chaotyczna, niedokładna. Zanosi się na zmianę w zespole gości.

56. Powalczył o aut Woźniak, dogranie Sikory bez efektu.

54. Nie sposób odmówić aktywności naszym skrzydłowym, dają się we znaki rywalom Żołna z Sikorą.

52. Bardzo składna akcja "polonistów", nieznacznie chybił celu uderzeniem z kąta Łęszczak - to była wyśmienita okazja Polonii.

48-50. Okres obustronnie chaotycznej gry.

47. Faul Rączki na Woźniaku, konieczna interwencja masażysty.

46. Od środka bielszczanie; na otwarcie - twarde zderzenie Ruckiego z Wawrzyniakiem przy linii środkowej.

Przerwa. Kibice oglądają całkiem przyzwoite zawody. W ekipie gospodarzy nastąpią dwie zmiany.

45. Nie po raz pierwszy w tym meczu dobrze zachowuje się na skrzydle Żołna. Arbiter dolicza jedną minutę; pod presją Wawrzyniaka Gaudyn wybija piłkę na korner - niecelnie główkuje Majsner.

44. Woźniak skutecznie powalczył o aut pod polem karnym Polonii.

42. Kolejny rzut rożny Polonii, po zagraniu Mazurka z narożnika boiska piłka ociera się o słupek bramki gości.

39-40. "Rekordziści" spokojnie prowadzą grę w środku pola; Gieracz z kłopotami interweniuje przy wrzutce w pole bramkowe.

38. Dokładny dorzut Ł. Rupy do Sikory, który znów mocno absorbuje defensywę rywali.

36. Gospodarze reklamują faul na Majsnerze w polu karnym Rekordu.

35. Mocno poturbowany w środkowej strefie boiska Ł. Rupa; popsuty rzut wolny przez Szędzialarza.

31-32. Rozważnie prowadzą grę w środku pola Szedzielarz z Ł. Rupą, a Szymański z Sikorą utrudniają życie obrońcom gospodarzy.

30. Po dograniu z boku Sikory, pod presją Szymańskiego Mazur trochę przypadkowo trafia w słupek własnej bramki!

29. Z dystansu nad poprzeczką uderza Mazurek po kolejnym rzucie rożnym Polonii.

28. Do wrzutki Mazurka najwyżej wyskakuje Rucki.

26. Aktywny na lewym skrzydle Żołna, dobre dośrodkowanie do Sikory, minimalnie szybsi obrońcy.

24. Gospodarze (jak dotąd) nie potrafią zrobić użytku ze swoich warunków wzrostowych przy stałych fragmentach.

22-23. Gra bielszczan nadal dostarcza pozytywnych wrażeń.

21. Nieudana, indywidualna próba sforsowania bielskiej obrony przez Majsnera.

19. Celny wrzut z autu Żołny, zgranie Woźniaka do Sikory, który wyprzedził obrońcę i ulokował piłkę w bramce strzałem z niewielkiej odległości - gol!

16-17. Do 30-ego metra gra gości wygląda całkiem dobrze, gorzej z dokładnością przy polu karnym gospodarzy.

15. Czupryna ogrywa Bojdysa przy linii bocznej, całość dobrze asekuruje Żołna.

13. Sobik podaje w kierunku Sikory, ten na spalonym.

12. Znów wrzutka na długi słupek do Mazura i znów groźnie pod bielską bramką.

11. Zaskakująco z daleko uderza Wawrzyniak, piłkę paruje na rzut rożny Góra.

9-10. Nerwowo poczynają sobie łaziszczanie, gra toczy się głownie na ich połowie boiska.

7-8. Fragment pressingu bielszczan, w zamieszaniu do bramki Polonii trafia Rucki, który jest jednak na spalonym.

6. Świetnie w środku pola Szymanski z Woźniakiem, do dobrej sytuacji dochodzi Sikora, jednak strzela w nogi bramkarza.

5. "Akcentuje" swoją obecność na skrzydle Sobik.

3. Faul na Sikorze w pobliżu pola karnego miejscowych, złe wykonanie tego elementu przez Woźniaka.

2. Korner Polonii, bardzo bliski trafienia Mazur, piłka tuż obok słupka po strzale z pola bramkowego.

1. Rozpoczynają gospodarze.

W 28. kolejce gier trzecioligowych bielszczanie występują w Łaziskach Górnych. "Poloniści" pod wodzą nowego trenera - Jana Żurka, w strojach żółto-czarnych, "rekordziści" na zielono; sędziuje - Bielaś z Katowic.