Aktualności - Futsal

O starym i nowym sezonie

Waszej uwadze polecamy fragmenty wywiadu z Januszem Szymurą, tym razem jako prezesem spółki Futsal Ekstraklasa.

Wywiad ukazał się w serwisie futsalekstraklasa.pl, a oto jego fragmenty.

O emocjonującym finiszu sezonu 2014/2015

- Faktycznie, chyba nikt się nie spodziewał, że losy mistrzostwa Polski będą się ważyć do ostatniego meczu. Wisła Krakbet Kraków od samego początku była jednym z najpoważniejszych pretendentów do tytułu, a z każdą kolejką krakowianie umacniali się w roli faworytów. Świetnie, że w ostatniej rundzie Gatta Active nawiązała jeszcze rywalizację, dostarczając tym samym sporych emocji kibicom, zapewne nie tylko tym ze Zduńskiej Woli. Dramaturgii nie brakowało też w ostatniej fazie sezonu zasadniczego, gdzie o prawo gry w ekstraklasie walczyła połowa drużyn z ligowej stawki. Niestety musieliśmy pożegnać gdański AZS i przede wszystkim ubiegłorocznych wicemistrzów Polski Pogoń '04 Szczecin. Obydwu klubom życzę szybkiego powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

O tym czy do rozgrywek wrócą play-offy

- Właśnie teraz decydują się losy kształtu rozgrywek w sezonie 2015/2016. Zarekomendowałem radzie nadzorczej dwie propozycje. Jedna z nich to rozgrywki w najbardziej klasycznej formie, czyli mecz i rewanż. Druga koncepcja jest rozwinięciem pierwszej propozycji o play-offy dla najlepszych drużyn w sezonie zasadniczym. W decydującej fazie wzięłyby udział, podobnie jak w tym roku cztery zespoły, ale zasady rywalizacji o medale byłyby inne. Dwie najlepsze drużyny zagrałyby do trzech zwycięstw o Mistrzostwo Polski, drużyny z miejsc 3-4 o brązowe medale. Ostateczne decyzje zapadną w najbliższych tygodniach i omówione dodatkowo na spotkaniu wszystkich klubów – udziałowców spółki Futsal Ekstraklasa.

O „telewizyjnej przyszłości” Futsal Ekstraklasy

- Od początku mojej kadencji transmisje telewizyjne były jednym z priorytetów, którym poświęcałem szczególną uwagę. Przez ostatnie dwa lata mecze pokazywała telewizja Orange Sport, ze współpracy, z którą byliśmy zadowoleni. Ostatnie zmiany, które nastąpiły w tej stacji niestety utrudniają naszą współpracę i powodują, że aktualnie toczą się rozmowy również z innymi nadawcami. Dołożymy wszelkich starań, aby utrzymać ten dobry kurs, który obraliśmy rozpoczynając współpracę z telewizją.

Treść całego wywiadu znajdziecie TUTAJ 

dodał:TP/foto: Artur Jarczok
Źródło: futsalekstraklasa.pl/własne

Komentarze:

następny mecz

Futsal Ekstraklasa - 25. kolejka
29.05.2015 r. (piątek) godz. 19:30

5:0 (1:0)

Rekord Bielsko-Biała Red Dragons Pniewy

poprzedni mecz

Futsal Ekstraklasa - 24. kolejka
25.05.2015 r.

3:2 (2:1)

Gatta Zduńska Wola Rekord Bielsko-Biała

Tabela

# Zespół M P
1 Wisła Krakbet Kraków 25 60
2 Gatta Active Zduńska Wola 25 56
3 Rekord Bielsko-Biała 25 41
4 Red Dragons Pniewy 25 32
5 Euromaster Głogów 22 30
6 GAF Jasna Gliwice 22 29
7 Clearex Chorzów 22 28
8 AZS UŚ Katowice 22 26
9 Red - Devils Chojnice 22 25
10 Gwiazda Ruda Śląska 22 25
11 Pogoń '04 Szczecin 22 23
12 AZS UG Gdańsk 22 18

SPONSOR TECHNICZNY:    PARTNERZY:     PATRONI MEDIALNI:        

atomic