111 Sezon zakończony - walne zebranie w BTS

Sezon zakończony - walne zebranie w BTS

 

W minioną środę odbyło się walne zebranie członków Beskidzkiego Towarzystwa Sportowego Rekord.

 

W trakcie dorocznego spotkania podsumowano działalność klubu na przestrzeni minionych dwunastu miesięcy. Złożone przez prezesa Janusza Szymurę sprawozdanie merytoryczno-finansowe zostało jednogłośnie przyjęte przez uczestników zebrania oraz udzielono absolutorium zarządowi Towarzystwa. W sferze merytorycznej podkreślony został kolejny postęp w rozwoju grup dziecięco-młodzieżowych. Wśród nich na pierwszy plan wysuwają się trzy tytuły mistrzowskie zespołów Rekordu (U-16, U-18 i U-20) odniesione w rywalizacji ogólnopolskiej oraz wybitne osiągnięcia drużyn trampkarzy młodszych (mistrzostwo w roczniku 2001) i juniorów młodszych (wicemistrzostwo w rocznikach 1998/99) na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Seniorzy zespołu Futsal Ekstraklasy, choć nie zdołali obronić zdobytego przed rokiem mistrzostwa Polski, to kolejny sezon ukończyli ze znaczącymi rezultatami. Tym razem były to – brązowy medal wywalczony w zmaganiach ligowych oraz występ w ścisłym finale rozgrywek o Halowy Puchar Polski. Z bardzo dobrej strony nasz zespół zaprezentował się w europejskich rozgrywkach UEFA Futsal Cup. Na uznanie zasłużyły również drugoligowe seniorki, które zajęły najwyższą w historii, drugą pozycję w tabeli. W podobnym tonie mówiono także o dobrym, piątym miejscu trzecioligowych futbolistów Rekordu.

W sferze finansów, dostrzegalny jest postępujący wzrost kosztów funkcjonowania klubu. Harmonijne finansowanie działalności sportowej w głównej mierze możliwe jest dzięki mecenatowi Rekordu Systemy Informatyczne oraz symbiozie ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego BTS Rekord.

W końcowej części zebrania zarysowano dalszy plan działania, nakreślając cele sportowe na sezon 2015/2016 oraz zamierzenia inwestycyjne. W tym aspekcie zapowiedziana została gruntowna modernizacja boisk ze sztuczną trawą. Przy znaczącym tzw. nakładzie własnym oraz dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa i Turystyki możliwa będzie w ciągu 10-12-stu miesięcy całkowita wymiana nawierzchni na obu boiskach.

TP  

SPONSOR TECHNICZNY:    PARTNERZY:     PATRONI MEDIALNI:        

beez20